Černý čaj patří k nejčastěji konzumovaným čajům v Evropě a vůbec v celém západním světě. Jen málokdo si dokáže představit snídani bez vydatného šálku silného černého čaje. Nabízíme Vám výběr těch nejlepších černých čajů z celého světa. Ochutnejte tradiční černé čaje z Indie či Nepálu nebo si objednejte exotičtější černé čaje z Vietnamu, Keni nebo z Tanzánie. Připravili jsme pro Vás také ochucené černé čaje a aromatizované černé čaje, které každému doušku dodají ještě další porci výrazné chuti. Posuďte sami.

 

Černý čaj – po dlouhá léta jediným čajem v Evropě

Poté, co Evropané objevili před stovkami let čarovnou chuť čaje, začal se také dovážet z Dálného Východu na náš kontinent. Cesta přes půl světa však trvala často i déle než rok a jediným čajem, který si po takovou dobu uchoval svoji jedinečnou chuť, byl právě černý čaj. Zelené čaje ztrácely své aroma a lahodnou chuť. Černé čaje jsou však vyráběny oxidací čajových lístků, díky které vydrží čerstvé i několik let. A i když si dnes už můžete díky rychlé dopravě vychutnat i další druhy čajů, zůstává černý čaj stále tím nejoblíbenějším.

Vyberte si z naší bohaté nabídky sypaných černých čajů a poddejte se nezaměnitelné chuti.
 

Černý čaj v těhotenství

Většina černých čajů obsahují kofein, který není vhodný pro těhotné ani kojící ženy. Existují však speciální druhy čajů, které kofein či tein prakticky neobsahují. Můžeme vám doporučit především Rooibos, případně jsou vhodné i ovocné čaje. To samé lze doporučit i malým dětem, které by rovněž neměli konzumovat kofein ve větším množství.